keuken-01
keuken-00

Verbouwing centrale keuken

We zijn ontzettend dankbaar voor de keuken die ons al zoveel jaren dient. Het is een plek van ontmoeting, gezelligheid en leren, waar studenten van onze Bijbelschool samenkomen rond de maaltijd. Jaarlijks worden hier ruim 9.000 avondmaaltijden bereid.

Tegelijkertijd laat de tand des tijds zich merken. Een aantal apparaten is inmiddels meer dan 70 jaar oud en dringend aan vervanging toe. Na anderhalf jaar van zorgvuldige planvorming hebben we besloten dat een grondige verbouwing, gecombineerd met een herbestemming van vrijkomende ruimte, de stichting het meeste toekomstperspectief biedt. In de zomer van 2026 hopen we dit project te realiseren.

Laat hieronder je emailadres achter als je wilt helpen met bouwmaterialen, praktische inzet of kennis en kunde.

Succesvol verstuurd

We nemen zo snel mogelijk contact met je op.

Betaallink en QR code
Steun deze verbouwing financieel om in totaal €50.000 euro als stichting bij te dragen.
Klik op de knop of scan de QR code.
Betaallink

Nieuwe keuken
Samen met Firma Hakvoort en met ondersteuning van Willem de Boer Food & Events is de samenstelling van de nieuwe keuken zorgvuldig bepaald. De indeling van de huidige keuken is grotendeels overgenomen — een doordacht ontwerp waar de zusters veel aandacht aan hebben besteed.

Bij de inrichting is nadrukkelijk gekeken naar de zogeheten looplijnen, zodat er zo veilig en efficiënt mogelijk gewerkt kan worden. De huidige combisteamers, die nu nog op gas draaien, worden vervangen door twee elektrische steamers. De kookpitten blijven op gas; volgens onze kok Johan kookt dat toch net wat prettiger. Het aantal kookketels wordt wel teruggebracht van vijf naar twee. De braadsledes blijven onderdeel van de uitrusting en natuurlijk ontbreken ook de frituurpannen niet.

De offerte is inmiddels officieel ondertekend en de voorbereidingen voor de verbouwing in de komende zomer zijn gestart. De nieuwe keuken krijgt dezelfde functionaliteiten als de huidige, maar wordt compacter en toekomstbestendig ingericht.

Aanpak en planning
De verbouwing start D.V. op 29 juni en moet uiterlijk 4 september zijn afgerond. Met ondersteuning van IBP de Haan (Johannes) is een heldere bouwplanning opgesteld. We beginnen met het slopen van de bestaande keuken en het verwijderen van alle apparatuur. Aansluitend worden de nieuwe wanden geplaatst en start het tegelwerk. Halverwege augustus begint Firma Hakvoort met het installeren van de keukenapparatuur.

Onderdeel van het project is ook de vervanging van kozijnen en ramen en mogelijk eveneens de dakbedekking. Tijdens de opbouw van de keuken wordt parallel gewerkt aan de inrichting van twee vergaderruimten en de videostudio. Daarnaast worden de toiletruimten op dezelfde etage vernieuwd en direct meegenomen in het project.

De werkzaamheden worden uitgevoerd door een combinatie van (bevriende) bouwbedrijven en zelfstandige ondernemers, aangevuld met vrijwilligers waar nodig.

Financiering
Als stichting betalen wij maandelijks huur voor het gebruik van het gebouw. De eigenaren dragen ons werk een warm hart toe en investeren het huurbedrag opnieuw in het gebouw — zowel in beheer en onderhoud als in projecten die waarde toevoegen aan de bedieningen.

De verbouwing van de keuken is in nauwe samenwerking met de verhuurder voorbereid. Zij hebben toegezegd het overgrote deel van de benodigde financiering voor hun rekening te nemen. De totale kosten van de verbouwing bedragen, inclusief btw, € 475.000. Als stichting hebben wij toegezegd € 150.000 bij te dragen. Inmiddels is daarvan al ruim € 100.000 toegezegd.

Bestemming keukenapparatuur

Al zijn de meeste apparaten ruim over de technische levensduur heen, een goede herbestemming vinden heeft onze voorkeur. Inmiddels heeft zich een partij bij ons gemeld waar we mee in gesprek zijn. We staan open voor verzoeken om de keuken, of delen daarvan, een tweede leven te schenken.

Videostudio
Waar zich nu de koel- en vriescellen bevinden is een video-studio van zo’n 35m2 voorzien. Daarin willen we opnames maken die we online kunnen delen. Denk aan uitzendingen en podcasts over het thema opvoeding, huwelijk, gezin, pastorale thema’s en theologische beschouwingen.

Met een team van specialisten zijn we bezig met het vaststellen van de specificaties, apparatuur en werkprocessen. Inmiddels hebben we een aantal schetsen gemaakt en hopen we na de zomer de studio te kunnen gaan gebruiken.

Aanpassing toiletruimten
Bij grotere evenementen blijkt de toiletcapaciteit op de eerste verdieping onvoldoende. Daarnaast zijn de bestaande toiletten sterk verouderd. Een klein weetje: in dit gebouw werd destijds één van de allereerste hangtoiletten geïnstalleerd — oer degelijk, maar na ruim 40 jaar aan het einde van zijn levensduur, met steeds meer uitdagingen doordat onderdelen niet langer verkrijgbaar zijn.

Na de verbouwing wordt de toiletcapaciteit verdubbeld. De vernieuwde voorzieningen zijn daarmee weer toekomstbestendig en kunnen jarenlang mee.